چگونه ایمنی کارکنان با واقعیت مجازی بهبود می‌یابد

چگونه ایمنی کارکنان با واقعیت مجازی بهبود می‌یابد

بررسی جدیدی از دانشگاه ناتینگهام نشان می‌دهد که واقعیت مجازی (VR) پتانسیل بسیار خوبی را برای بهبود ایمنی کارکنان در محیط‌های کاری دارد.

بررسی جدیدی از دانشگاه ناتینگهام نشان می‌دهد که واقعیت مجازی (VR) پتانسیل بسیار خوبی را برای بهبود ایمنی کارکنان در محیط‌های کاری دارد. عنوان این تحقیق "دنیاهای مجازی غوطه ور: محیط‌های مجازی چند حسی برای آموزش بهداشت و ایمنی" است و با هدف پیشنهاد راهنمایی مبتنی بر شواهد در راستای بکارگیری و توسعه محیط‌های مجازی برای آموزش جذاب و مؤثر انجام شده است. محققان برای راهنمایی در مورد ایمنی در برابر آتش سوزی و برخورد ایمن با مواد شیمیایی خطرناک، چندین جلسه و گفتگو با شرکای خود از جمله رولزرویس برگزار کردند.

در این مطالعه، محققان از یک سیستم چند‌جانبه VR که توسط گروه تحقیقاتی Human Factors Research دانشگاه ناتینگهام تهیه شده بود، استفاده کردند. در این سیستم برای شبیه‌سازی ادراکات شرکت‌کنندگان نسبت به دما، حس بویایی، بینایی، و شنوایی و نیز دیدن رفتار آن‌ها از دو سناریوی آموزشی تخلیه اضطراری در صورت آتش‌سوزی و نشت سوخت، استفاده شده است.

در این تحقیق تفاوت‌هایی بین گروه‌های مورد بررسی در طول سناریوهای آموزشی مشاهده شد. با نمایش یک سناریوی واقعی از زندگی، به نظر می‌رسید شرکت کنندگان در گروهی که شبیه‌ساز آنها چندین سنسور داشت،احساس ضرورت بیشتری داشتند و با احتمال بیشتری از آتش سوزی های مجازی اجتناب کردند. با این حال، گروهی که دارای سنسورهای شنیداری و دیداری بودن اظهار داشتند که تجربه‌ای مانند بازی داشتند و رفتار آنها با دنیای واقعی متفاوت خواهد بود. 

در ماه آگوست این نشریه گزارش داد که چگونه والمارت کارمندان خود را با هدست‌های واقعیت مجازی Oculus آموزش می‌دهد تا کارمندان را برای مواجه شدن با شرایط مختلف آماده کند. کارگرانی که به دنبال ارتقا هستند از یک هدست Oculus Go استفاده می‌کنند و در مورد دانش فنی کار در مورد بخش های مختلف فروشگاه در کنار سناریوهای حل و فصل تعارضات (از کارمندان دیگر گرفته تا مشتریان) آزمایش می‌شوند.

مطالب مرتبط

روند صعودی بهره‌برداری از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در صنعت خرده‌فروشی

شرکت Khronos توسعه‌دهنده استانداردهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (OpenXR) اعلام کرده‌است با گروه قابل‌توجهی از خرده‌فروشان و شرکت‌های فناور برای ایجاد نسخه‌های سه‌بعدی (3D) از محصولات و مناسب برای برنامه‌های کاربردی AR و VR و همچنین دیگر پلتفرم‌های خرید آنلاین سه‌بعدی همکاری خواهد کرد.

شمارش معکوس برای رونمایی از هدست واقعیت مجازی مبتنی بر کلود Oculus Quest

Oculus Quest کمتر از سه هفته تا تاریخ رونمایی رسمی فاصله دارد. هدست بی‌نظیر واقعیت مجازی (VR) با قیمت 400 دلاری که آزادی کامل حرکت در اطراف محیط را با ردیابی 6DoF و کنترل‌های موقعیتی ردیابی می‌کند.

شرکت Vtime از قابلیت واقعیت افزوده در شبکه اجتماعی VR خود رونمایی کرد

Vtime یک شبکه اجتماعی تعاملی واقعیت مجازی است که از طریق VR یا از طریق واقعیت افزوده (AR) بر روی گوشی‌های هوشمند قابل مشاهده است و در حال حاضر حالت AR این شبکه اجتماعی بر روی سیستم‌عامل‌های iOS و Android قابل استفاده می‌باشد.

بهره‌برداری از VR و AI برای آموزش تخصصی کارمندان

آموزش کارکنان برای انجام وظایف خاص دشوار نیست اما ایجاد مهارت‌های نرم‌افزاری، تعاملات آن‌ها با مدیریت و دیگر کارمندان و مشتریان می‌تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر افرادی وجود نداشته باشند که به آن‌ها آموزش‌های لازم را تعلیم دهند. شرکت Talespin اعلام کرد که برای مقابله با این چالش پلتفرم "virtual human"را با استفاده از تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و هوش مصنوعی و در راستای آموزش کارمندان با استفاده از شبیه‌سازی‌های واقعی ایجاد کرده است.